decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

הדברים שאפשר ללמוד ברשת

האינטרנט הוא ללא ספק מקור נפלא למידע. כשאנחנו רוצים ללמוד עוד ועוד, האינטרנט הוא זה שמאפשר לנו לקבל ידע בלתי נגמר. אנחנו יכולים גם למצוא המון דעות שונות לחלוטין באותו הנושא בדיוק. אז הנה כמה דוגמאות לטורים מעניינים ברשת, ולנושאים שבהם אולי יש לנו דבר או שניים ללמוד.

דעות שונות אפשר למצוא באחת הדוגמאות הקלאסיות בשנה האחרונה – הדיון האינסופי סביב הסרט "פוקסטרוט". למי שפספס, הסרט של ליאור אשכנזי זכה לשבחים בכל העולם ונחשב למועמד בטוח לאוסקר בפרס הסרט הזר, אבל בסופו של דבר מצא את עצמו מחוץ לטקס פרסי האוסקר ועמוק בתוך הדיון הציבורי לאחר ששרת התרבות יצאה נגד הסרט. השאלה האם הסרט אכן פוגע בתדמיתו של צה"ל או לא היא אולי שאלה מעניינת כשלעצמה, אבל היא לא המרכז כאן. הנקודה החשובה יותר היא שגם אם אדם כזה או אחר חושב שהסרט הביע מסרים שלא תואמים את עולם הערכים שלו, זה לא אומר שאין לסרט הזה מקום. יש לזה שם. דמוקרטיה. חופש הביטוי. אתם מוזמנים למצוא לזה עוד כמה תיאורים מתאימים.

עוד נושא שזוכה לכותרות רבות הוא, כמובן, הפער בין גברים  לנשים. הפער מתבטא בהמון מוקדים, ובזמן שאנחנו התווכחנו כאן על סרטים של ליאור אשכנזי, דווקא סרט אחד של גל גדות (ישראלית קצת יותר פופולרית בעולם) הצליח לעורר השראה בנשים שחיפשו מודל נשי להערצה. דווקא בסרט שבו האישה היא הדמות החזקה, זו שמצילה את הגבר (הממש לא חלש), נשים רבות מצאו את ההשראה ואת הכוח להבין שהן דווקא ממש חזקות, שיש להן מה להציע לעולם ושזה לא ממש הגיוני שהן מקבלות פחות הערכה או כסף  מגברים.

הפערים עדיין קיימים אבל הם גם מעל לפני השטח. היום כבר קשה יותר לטאטא אותם, וברשת תמצאו עוד המון נושאים חמים – לחלקם תתחברו ולאחרים כנראה פחות. נצלו את מאגר הידע האדיר הזה. פעם הסתפקנו במה שהכרנו מהסביבה שלנו אבל בעולם הדיגיטלי והקטן הזה הכל נגיש יותר, ואנחנו יכולים לא רק לשמוע אחרים, אלא גם להגיד מה אנחנו חושבים. פשוט כי מותר לנו, וכי יש לנו חיבור לרשת.

 

חומרי קריאה:

מיה יניב עושה סדר בעבודה מאורגנת

מיה יניב בטור על פערים מגדריים

מיה יניב בטור על הוויכוח עם פוקסטרוט

טור דעה של מיה יניב – עובדים כמוני וכמוך

על מיה יניב והסכסוך בסלקום

טור של מיה יניב על נגישות במשרדי הארגון

loading
×