decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

הדרך המחושבת לשפץ את הגינה

במסגרת השיפוצים הכלליים בבית, שאותם בוודאי תכננתם לפרטי פרטים, אתם רוצים להשקיע עוד קצת ולהפוך גם את הגינה שלכם לאטרקציה מרכזית בבית. הקיץ מתקרב ואתם משתוקקים להציב גינה קטנה, פינת ישיבה ואם אפשר – גם שביל פרחים צבעוני שיהפוך את השטח שעומד לרשותכם לגן עדן פרטי משלכם. רגע לפני שאתם מזמינים גנן שיתחיל לחפור בקרקע, והרבה לפני שתתחילו לתכנן את הבריכה החדשה שלכם, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לתכנן נכון ובעיקר להימנע מהפתעות גדולות.

רשימת צרכים מוגדרת

נתחיל בהבהרה חשובה מאוד: כל שינוי שתרצו להכניס לגינה שלכם טומן בחובו שורה של עלויות כלכליות נלוות, שאת רובן אתם עשויים שלא לקחת בחשבון מבעוד מועד. למשל, אם אתם מתכוונים להציב ערוגת פרחים ססגונית וריחנית מוטב שתחשבו לא רק את עלות הפרחים ואת הצבתן במקום, אלא גם עלויות נוספות. כך תצטרכו להתקין מערכת השקיה, שתוביל גם לחשבון מים גדול יותר, וכן אתם עלולים להידרש לעבודות תחזוקה מפעם לפעם, שיחייבו אתכם להזמין גנן מקצועי. אם כן, לפני שאתם מתחילים לחפור בקרקע ולשנות סדרי עולם, התחילו בהגדרת הצרכים שלכם, ובמידת האפשר אף היעזרו בשירותי יעוץ פיננסי ובגורם מקצועי שישקף בפניכם את המציאות האמיתית, לרבות המרכיבים שלה שאתם אולי לא מודעים אליהם.

תאורה ופינת ישיבה

בנוסף לערוגת התבלינים, לבחירת העצים ולדישון הגינה שלכם, זכרו להתייחס גם לנושאים שיהפכו את השהות שלכם בגינה לנעימה יותר. למשל, פינת הישיבה שלכם צריכה להיות נוחה ומרווחת, ואם אתם מארחים לעיתים קרובות כדאי שהיא גם תהיה מרשימה ומזמינה מאוד. גם התאורה צריכה להתאים לצרכים שלכם ובמידת האפשר שקלו את האפשרות להציב מנורות ייחודיות גם בין הערוגות. כך תוכלו ליהנות מהצמחייה העשירה והמגוונת בכל שעות היממה. עם זאת, גם כאן מוטב שתפעלו בשיקול דעת ובעיקר כדאי שתנסו לחשב מראש כל עלות נוספת ומפתיעה. זוהי נקודה משמעותית מאוד למי שרוצה להימנע מנטל כלכלי כבד שאף יוביל בסופו של תהליך לצורך בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל.

עשו זאת בעצמכם

לבסוף, נסו לחשוב אילו שלבים תוכלו לבצע לבד, אבל מבלי להסב נזק לגינה שלכם. ככל שתטפלו בגינה שלכם בעצמכם תוכלו לחסוך עלויות באופן ניכר ולהימנע מתשלום לגנן, למשל. מצד שני, קחו בחשבון שגורם מקצועי יידע לכוון אתכם טוב יותר, וגם לשקף לכם צרכים נוספים שאולי לא חשבתם עליהם. הגינה שלכם יכולה להיות פינה קסומה ומפנקת מאוד, אין בכך ספק, אבל כדי שזה יקרה מומלץ שתפעלו באופן מסודר מהרגע הראשון.

loading
×