decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

הקשר בין טיפוח הגינה – לבין התחושה האישית

בית עם גינה הוא חלום רחוק עבור לא מעט גברים ונשים בישראל, אבל נדמה שלפעמים גם מי שמגשים את החלום מתקשה לדעת כיצד להשקיע בו עוד קצת וליהנות ממנו כמו שצריך. גינה מטופחת ומסודרת, עם צמחיה עשירה, פרחים ססגוניים וניחוחות ממכרים, היא ללא ספק דרך נפלאה לשפר את מצב הרוח ואת איכות החיים. מי שנמנע מטיפול בגינה משום שאיננו יודע מאיפה להתחיל, מפני שאין לו זמן או פשוט מתוך עצלות, מפספס למעשה הזדמנות מצוינת להכניס הביתה אור וצבע מצד אחד, אבל גם המון אנרגיות חיוביות מן הצד השני. אנשים שמתמודדים עם משבר אישי, אימהות טריות שמעידות על בכי אחרי לידה, וגם בני ובנות זוג שמאבדים את החצי השני שלהם, כל אחד ואחת מאלה עשויים להרגיש טוב יותר, פיזית ונפשית, אם רק ישקיעו עוד קצת זמן ואנרגיות בגינה שלהם.

גינון טיפולי

זוהי לא קלישאה לומר שהגינון הוא תרפויטי, ולמעשה אחת משיטות הטיפול הפופולריות כיום היא שיטה של גינון טיפולי. במוסדות רבים באירופה ובעולם בכלל נעשה שימוש בעבודות הגינון כחלק מטיפול בנפגעי נפש, לאחר שהתגלה כי עבודות אלו מרגיעות את הנפש ומובילות לשינויים חיוביים בקרב המטופלים. כמובן שאין צורך להפליג בדמיון אל מצבים קשים מהסוג הזה, אבל גם מי שמבקש בסך הכל אנרגיה חיובית או דרך להתמודד עם משבר ימצא שהטיפול בצמחיה משפר את מצב רוחו ומספק לו הסחת דעת מופלאה.

פתרון לדיכאון

נשים שסובלות מדיכאון ומעידות על בכי אחרי לידה, גברים שחוו טראומה כלשהי וכל מי שנמצא בנקודת משבר בחייו ימצא שהטיפול בגינה מסייע לו להתמודד בצורה טובה. גם בבתי ספר לחינוך מיוחד ובמקומות שמציעים שיקום טיפולי או נפשי עושים שימוש תדיר בעבודות הגינון כדי לספק רגיעה לגוף ולנפש. שימו את עצמכם לרגע בצד, השקיעו זמן ומחשבה בתכנון הגינה, וגם אם תשאירו את רוב המלאכה למקצוענים אבל תשמרו לעצמכם כמה פינות קטנות שיהיו באחריותכם כמו ערוגת התבלינים למשל, עדיין תוכלו ליהנות מכל היתרונות החשובים שנלווים לטיפוח ולגינון.

loading
×