decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

טיפוח הגינה וערך הנכס שלכם

יש חשיבות עצומה לשמירה על ערכו של הנכס שבו אנחנו חיים, ואת זה רובנו מבינים היטב. שיפוץ הדירה מפעם לפעם, חלוקה נכונה של החלל ותשתיות טובות, כל אלה משפיעים לאין שיעור על איכות החיים שלנו מצד אחד, אבל ערך הדירה מצד שני. כשנרצה למכור או להשכיר אותה נוכל לקבל עליה הרבה יותר אם רק נקפיד לטפח אותה. אלא שלמרות המודעות הזו נדמה שיש פרט אחד שבעלי דירות קרקע ובתים פרטיים נוטים לשכוח, והוא הגינה. למעשה, אם הבית עצמו מטופח ומרהיב אבל הגינה מוזנחת ויבשה, זו עשויה להיות טעות של ממש.

משקיעים גם בחלקו החיצוני של הבית

לא צריך להיות מומחים גדולים כדי להבין עד כמה הגינה היא חלק בלתי נפרד מהמושג הגדול שנקרא השקעות בנדל"ן. טיפוח ואסתטיקה משפיעים באופן ניכר על הערך של הדירה ומבטיחים לנו יכולת מיקוח טובה הרבה יותר. לכן, הביטו אל הגינה שלכם ממש ברגע זה ובדקו האם היא באמת אטרקטיבית. אם במקום דשא יש ערימות של חול, ואם הפעם האחרונה שהשקיתם את העציצים הייתה לפני שנתניהו נבחר לראשות הממשלה, אולי הגיע הזמן להתחיל לעבוד. אתם לא צריכים לצאת מגדרכם או להשקיע הון עתק. אתם רק צריכים לתכנן את השטח טוב יותר, לטפל בדשא, לשתול כמה פרחים ואולי עץ פרי או שניים. תופתעו לגלות כמה הדירה כולה תיראה יפה יותר.

נעזרים בבעל מקצוע

אתם יכולים לעשות את זה לבד, בהחלט, אבל לפחות בשלב הראשוני מומלץ שתיעזרו בבעל מקצוע. הוא יוכל להמליץ לכם על הצמחייה שמתאימה יותר לגינה שלכם, לגודלה, לסבלנות שלכם בכל הקשור לתחזוקה, וגם לאקלים ולחשיפה לשמש. אם תקנו צמחים שזקוקים לשמש באופן קבוע אבל תמקמו אותם בפינה שנמצאת תמיד בצל, הם ככל הנראה ימותו, והקשר בין צמחים נבולים לגינה מטופחת מקרי לחלוטין.

פינת אירוח

בכל התהליך הזה זכרו לתכנן גם פינה מרוצפת שבה תציבו מערכת ישיבה או ערסל מפנק שעליו תוכלו לקרוא ספר בשעות הערב. גם אם אין לכם תכניות למכור את הבית בקרוב או לעבור דירה, תוכלו ליהנות מהטוב הזה בעצמכם. זו בהחלט דרך טובה לסיים את יום העבודה, אז אין סיבה שלא תפנקו את עצמכם. כשיגיע הרגע ותמשיכו הלאה, הדירה היפהפייה תהיה שווה הרבה יותר.

loading
×