decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

כך תימנעו מטעויות בטיפוח הגינה שלכם

לאחר שנים רבות שבהן התארחתם אצל בני משפחה וחברים הגיע גם הרגע שלכם לעצב את הגינה הפרטית בחצר הבית. אתם עוברים לבגדי עבודה, רוכשים ציוד יקר ומשקיעים תקציבים מכובדים מאוד בפרחים, עציצים וצמחי תבלין. רגע לאחר שהעבודה המפרכת מסתיימת אתם מתיישבים על כיסא הנדנדה, מביטים סביב ומבינים שקצת פספסתם. הפינה שבה הצבתם את הנדנדה היא היחידה שאין בה צל, ואילו הפרחים הזקוקים לפוטוסינתזה כדי לצמוח ולהרהיב עוז נמצאים בבידוד, אי שם הרחק מאור השמש. מי שניסה את מזלו כגנן מתחיל בעבר עשוי להודות כי החוויה הותירה בו פוסט טראומה של ממש, וכדי שתוכלו להימנע מכך, הנה טיפים קטנים שיעזרו לכם לפעול נכון וחכם.

מתחשבים בשמש

לפני הכל, למדו היטב את מיקומה של הגינה ביחס לשושנת הרוחות וקבעו היכן נמצא המזרח והיכן המערב, כדי שתוכלו לדעת טוב יותר אילו פינות בגינה שלכם חשופות יותר לשמש – ואילו פחות. נושא זה הוא בעל חשיבות עצומה שכן הצמחים זקוקים לשמש ובלעדיה הם אבודים למדי. יתרה מכך, אם אתם מתכוונים להציב פינת אירוח, כיסא נדנדה או פינת גריל, הם זקוקים דווקא לצל רב ככל האפשר ולחשיפה קטנה יותר לשמש, לפחות אם אתם מתכוונים לשהות בגינה מבלי להיצלות בה תחת החמה הישראלית.

אל תדחסו יותר מידי על שטח קטן מדי

אתם רוצים צמחי תבלין, פרחים ססגוניים וגם כמה שתילים ירוקים, ואין ספק שהשאיפה הזו מובנת. אלא שגינה יפה ומטופחת היא לא בהכרח גינה שיש בה מכל וכל, אלא זו שמתוכננת בצורה מדויקת יותר. יצירת עומס לא רק שתיצור מראה צפוף ומוגזם בגינה שלכם, אלא היא תקשה על הצמחים שלכם לגדול. זאת משום שהם יילחמו ביניהם על משאבים, וגם כשיגדלו הם צפויים לטפס אלה על אלה. מרווח זה שם המשחק.

תכנון מערכת השקיה

צמחים זקוקים לא רק לשמש – אלא גם למים. קחו את הנושא הזה בחשבון מבעוד מועד ותכננו את מערכת ההשקיה שלכם בצורה חכמה, לרבות התקנת ממטרות ומערכת אוטומטית שתאפשר להן לפעול באופן קבוע. זה יחסוך לכם זמן, אנרגיות – וגם כסף.

loading
×