decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

לשמור על הגן – ועל הבית

ישנן דרכים רבות ומגוונות לשמור על גינה מטופחת ומסודרת, לשתול בה פרחים ועצים, ערוגות תבלינים ושלל צמחים שימלאו את החלל בניחוחות משכרים. אלא שלצד כל הטוב הזה יש עוד כמה נושאים שכדאי לשים אליהם לב, ובעיקר רצוי שתדאגו לפינה נעימה לשבת בה בבוקר קיצי מפנק או לסגור בה ערב קריר של סתיו, וכן מומלץ לחשוב עוד צעד אחד קדימה, על הימים שבהם אתם עוסקים במלאכת הגינון רק כדי לחזור פנימה ולגלות סימני בוץ לכל אורך הבית.

פינת ישיבה מפנקת

פינת הישיבה שבה תבחרו היא, ללא ספק, הפינה המפנקת ביותר בבית. הסיבה לכך היא שבהשוואה לכל פינה אחת בחדר העבודה או בסלון, כאן תוכלו לנשום אוויר צלול, ליהנות מבריזה נעימה ולהתרווח לאחור עם כוס יין אדום בסוף עוד יום עבודה מפרך, מול צמחייה עשירה וריחות נפלאים. אם כן, השקיעו את הזמן ואת האנרגיות בתכנון פינת הישיבה שלכם. הקצו לעצמכם שטח מרווח ונעים, בחרו כיסאות וספות שיהיו נוחים ומרשימים, ותראו איך בקלות רבה אתם הופכים את הגינה שלכם לשטח אידאלי לאירוח ומושלם לזמן איכות שלכם עם עצמכם, עם הילדים או עם החצי השני שלכם.

שומרים על ניקיון הבית

בשלב הבא מומלץ שתתכננו את הנקודה הזו שמהווה מעבר גבול בין הגינה המטופחת לבין הבית הנקי. גם אם אתם לא האנשים הנקיים ביותר בעולם, סביר להניח שתעדיפו להימנע מסימני בוץ ומשאריות על חול בדרך המובילה למטבח או לאמבטיה. הצבת שטיח מעוצב בקרבת היציאה אל החצר היא דרך מצוינת אחת להבטיח שמירה על הניקיון לאורך זמן. יתרה מכך, אם תבחרו שטיח שישתלב היטב עם העיצוב הכללי של הבית תגלו שזו דווקא תוספת מושלמת. בנוסף, הקפידו על כמה כללים קטנים שיעזרו לכם למנוע את כניסת הלכלוך הביתה. למשל, אם קניתם לעצמכם כפכפים לחתונה (כדי שתוכלו לרקוד מבלי שהעקבים ישאירו צלקות) היעזרו בהם כשאתם יוצאים לעבודות הגינון ובחזרה. כך תמנעו מלכלוך הרגליים שלכם וגם תבטיחו לעצמכם נוחות מרבית. אם רק תמצאו את הדרך המתאימה לכם ואת הטריקים הקטנים שיעזרו לכם לשמור על הניקיון תוכלו להמשיך וליהנות מהגינה היפה שלכם בלי הפרעות ובלי נקיפות מצפון.

loading
×