decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

שתי דרכים להכין את הגינה לקיץ

הוא כבר כאן, ואתם בטח לא מצליחים לפספס אותו. הקיץ אמנם מתחיל רשמית בשבוע השלישי של יוני, אבל אנחנו בישראל מרגישים אותו היטב קצת אחרי הגמילה מהמצות של פסח. אלא שלצד הכנות הקשורות לחיזוק הגוף לקראת עונת הרחצה או ריענון ארון הבגדים והחלפת הסריגים בחולצות קלילות ודקות, יש עוד נושא אחד חשוב מאוד שצריך להתייחס אליו כעת. הגינה שלכם. סביר להניח שבקיץ אתם גם מארחים קצת יותר, ואם יש לכם גינה החברים שלכם כנראה גם מצפים שתזמינו אותם. כדי שתעשו את זה כמו שצריך, אתם בהחלט צריכים לטפח אותה, ויש שתי דרכים מעולות לעשות את זה.

השקיעו בצמחיה ולמדו את הקרקע

אם יש משהו שהופך את הגינה שלנו ליפה ומרהיבה יותר זהו האופן שבו אנחנו מחלקים את החלל שברשותנו, ובעיקר תמהיל הצמחים והפרחים שלנו. אז נכון, הגינה הקטנה והמתוקה שלנו לא תיראה כאילו יצאה מקטלוג גינון או עוצבה על ידי המעצבים של גן ורדים, עדן על המים או גן הפקאן, אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להפוך אותה לפיסת גן עדן קטנה. לאחר שתמדדו במדויק את השטח המיועד לגינון התחילו לתכנן היטב איך תנצלו אותו, וכדאי לשים לב לתנאי הגידול של הצמחים, העצים והפרחים. כך, אם אתם יודעים שלא תוכלו להשקות בעצמכם את הגינה מדי יום, יכול להיות שתוכלו לבחור תמהיל שלא דורש תחזוקה שוטפת, או לחלופין – תוכלו להתקין מערכת השקיה אוטומטית. ודאו גם שיש מספיק חשיפה לשמש באזור המיועד לצמחים, שהרי הם זקוקים לה כדי לגדול.

פינת הישיבה

נושא נוסף שיש לקחת בחשבון הוא פינת האירוח שלכם, שהרי אתם צריכים מקום נוח ומפנק לשבת בו כשאתם נהנים מהגינה הירוקה והמטופחת. ישנם היום סוגים שונים של ריהוט גן שישתלבו נפלא בחצר שלכם, וכדאי שתערכו סקר קצר כדי לגלות מה החלופות ומה הסגנון שמדבר אליכם. כפי שערכת סבב קצר בין מעצבות שמלה כלה כמו הילה גאון או טלי הנדל לפני החתונה, כך מומלץ לבחון גם את שלל האפשרויות הקיימות. למרבה המזל יש לא מעט מהן, כך שאתם יכולים לבחור בדיוק את מה שאתם אוהבים, וגם את מה שמתאים לתקציב ולגודל השטח העומד לרשותכם.

loading
×