decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

3 טיפים לקראת מעבר הדירה

הפור נפל וההחלטה התקבלה. הגיע הזמן לרכוש דירה חדשה. עד כאן הכל נשמע פשוט, אבל האמת שכאן בדיוק הכל נעשה קצת יותר מורכב. הנה כמה  טיפים חשובים מאוד שיעזרו לכם לצלוח את המשימה הגדולה:

1 – היו ממוקדים

לפני שאתם מתחילים לשוטט בין אתרי נדל"ן או קבוצות בפייסבוק, התחילו עם דף ועט. זה הזמן להבין מה אתם צריכים, כמה חדרים דרושים לכם, מה גודל החדרים הללו, האם אתם עובדים מהבית או לא, האם יש לכם צורך במחסן או בחניה פרטית, אם יש חשיבות לנגישות לנכים או לכל הפחות מעלית. כל השאלות הללו הן קריטיות, משום שהדירה שלכם – זו שתעלה לכם לא מעט – חייבת להתאים לצרכים האישיים שלכם, ולא לאלה של אף אחד אחר.

2 – התייעצו ושאלו שאלות

אתם לא ממש בטוחים איך לוקחים משכנתא, מה צריך לשאול כשמגיעים לדירה, איך נראה הסכם או מה זה מס רכישה? אל תהססו לשאול. יש מידע שהמתווך (אם בחרתם לעבוד עמו) ישמח לספק לכם, ויש המון מידע שתוכלו לקבל מעורך הדין. רק חשוב לוודא שאתם בוחרים בעורך דין המתמחה בדיני מקרקעין ונדל"ן, ורצוי שיהיה לו גם ניסיון בתחום. כך תדעו שאתם עושים את זה כמו שצריך, כבר מהצעד הראשון.

3 – פנו לאנשים הנכונים

יכול להיות שיש לכם חבר ממש טוב, עורך דין בתחום דיני העבודה. הוא מוכר היטב בתחום ונחשב לאוטוריטה אבל עדיף שתפנו אליו אם תזדקקו לייעוץ בתחום, ולא כשאתם מנהלים תהליך לרכישת או מכירת דירה. במקר הזה רצוי שיהיה אתכם עורך דין המתמחה בדיני מקרקעים ונדל"ן. הוא זה שמכיר את כללי המשחק ואת התקנות, את הדרישות ואת הבירוקרטיה. כדי לחסוך מעצמכם נזקים ועוגמת נפש, היו מדויקים יותר מראש. תופתעו לגלות עד כמה זה ישנה את התוצאה הסופית, ואת ההצלחה שלכם.

אם אתם יודעים מה אתם רוצים ואתם פועלים נכון בדרך לשם, אין ספק שהדירה שלכם נמצאת ממש בהישג היד.

קצת חומר קריאה וקישורים רלוונטיים:

יהונתן גולדברג – מידע מתוך מדריך העסקים

האתר של יהונתן גולדברג – על דיני מקרקעין ונדל"ן

יונתן גולדברג – פרופיל באתר EASY

יהונתן גולדברג – פרטים מתוך לשכת עורכי הדין

יונתן גולדברג – מתוך אתר Law Guide

loading
×